19 Ağustos 2015 Çarşamba

Evcil hayvan bakımı incelikleri ve acana mama yorumları

Evlerinde kedi veya köpek besleyen bir çok kişinin günlük olarak yapması gereken bazı bakımlar mevcuttur. Bu bakımların arasına kediler için kum temizliği, tüy bakımı ve beslenme yer alırken köpekelerde ise tüy bakımı,egzersiz,tırnak bakımı ve beslenme bulunmaktadır. Kedi sahiplerinin bazıları da kedilerinin tırnaklarını kesmektedir ancak bu tavsiye edilmeyen bir davranıştır çünkü kediler için tırnaklar psikolojik etkisi olan birer parçadır. Hem kediler de hem de köpeklerde tüy bakımı günlük olarak yapılmalı ve tüyler fırçalanmalıdır, fırçalanan kedi ve köpek üzerindeki ölü tüyler toplanır böylece bu tüylerin eve yayılması ve hayvanın bu tüyleri yutmasının önüne geçilir. Özellikle kedilerde tüy yumağı problemi çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.
Uzun tüylü kedilerde rastlanılması muhtemel olan tüy yumağı problemi için mzel olarak geliştirilen kedi mamaları vardır. Buı mamalar yutulan tüylerin vücuttan atılmasını kolaylaştırmaktadır. Kediniz için kedi maması arıyorsanız onun hassasiyetlerini bilmeniz gerekiyor. Kediler için üretilen mamalar arasında kısır kedi maması, alerjik kedi maması gibi bir çok farklı seçenek bulunuyor, bu mamalar arasından doğru seçimi yapmak için kedinizi tanımalısınız. Kedinizi tanımanız ilk olarak onun yaşıyla alakalıdır, çünkü alacağınız mama kedinizin yaşına uygun olmalı, eğer yavru kediniz varsa yani 0-1 yaş arası bir kedi besliyorsanız yavru kedi maması kullanmalısınız. Kısır kedi için kısırlaştırılmış kediler için üretilen mamalar kullanmalı ve obez veya obeziteye yatkın kediler için light mamalar kullanabilirsiniz.
Köpek bakımında kediler için geçerli bazı bakım şartları bulunsa da esas olarak köpek bakımı kedi bakımından baya farklıdır. Köpeklerin tırnak bakımları yapılmalı ve tırnakların içe doğru kıvrılmasının önüne geçilmelidir, kıvrılan tırnaklar ayak tabanına batabilir veya köpeğe rahatsızlık verebilir. Köpeklerin tırnakları yapılan egzersizler sonucu yürüyüş esnasında da doğal olarak törpülenmektedir. Fakat sık sık egzersiz yapmayan köpeklerde tırnak uzaması çeşitli yaralanmalara yol açabilir. Köpek bakımının kedi bakımı gibi aslında en önemli konusu beslenmedir. Köpek bakımında da günlük beslenme çok önemli bir yer tutar. Kaliteli beslenen köpekler sağlıklı ve uzun ömürlü olurlar.
Acana Grasslands
Köpek sahipleri arasında en çok kullanılan mamalarında başında gelen Acana köpek maması farklı bir çok lezzetli ürünlere sahip ayrıca içeriği çok zengin, petlebi.com’dan detaylı olarak incelediğim mamaların hepsinin içeriği diğer mamalara göre oldukça zengin, köpek mamasıalırken acana mamaları mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.
Acana firması ürettiği mamalarda köpeklerin etobur olduklarından yola çıkarak onların doğal yaşamda sahip oldukları beslenme alışkanlıklarını örnek alarak mama formüllerini hazırlıyor. Acana’nın köpek sahipleri arasında bu kadar güvenle anılmasının sebebi, günlük elde edilen besinlerle üretilmesi ve köpeklerin metabolizmalarına uygun bir içerikle hazırlanıyor olmasıdır. Köpek beslenmesinin kalitesi köpeğinin sağlığını ve mutluluğunu yakından etkiler, acana köpek maması ürünleri her biri köpekler için özenle hazırlanmış formüllerle sağlıklı ve besleyici olarak üretilmektedir. Ben köpeğim için acana grasslands kullanıyorum ve bu güne kadar köpeğim her zaman iştahla yediği bu mamayı kullanmaya devam edeceğim. Acana mama yüksek protein oranıyla köpeklerin temel ihtiyaçlarını maksiumum seviyede karşılamayı hedefliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder